Lidská práva – workshop k 70. výročí Všeobecné deklarace lidských práv

Národní 3
117 20 Praha 1-Staré Město
Česko

Cílem je připomenout Všeobecnou deklaraci lidských práv v historických souvislostech i v souvislostech dnešního světa, a otevřít tak diskuzi k tématu, které se v poslední době v České republice neprávem dostalo na okraj zájmu. V rámci workshopu promluví přední akademici, mezi nimiž bude například sinoložka a překladatelka z čínštiny Olga Lomová z Ústavu Dálného východu FF UK nebo právník a sociolog Jiří Přibáň z Univerzity v Cardiffu. Jednacím jazykem bude čeština, registrace není nutná.

Organizuje FF UK; a to badatelský projekt KREAS, Centrum pro filozofii, etiku a náboženství, Institut pro studium strategických regionů, Mezinárodní sinologické centrum Chiang Ching-kuovy nadace s podporou Filozofického ústavu AV ČR.