Konstantin Sigov: “The Question of Truth on the Threshold of a New Europe”

Ve dnech 14. až 17.5. Prahu na pozvání Učené společnosti navštíví Konstantin Sigov, profesor filosofie a religionistiky na Kyjevsko-Mohyljanské akademii, nositel francouzského řádu Akademických palem za vědecké dílo přispívající dialogu mezi kulturami a významný komentátor aktuálního dění na Ukrajině (https://www.databazeknih.cz/zivotopis/konstantin-sigov-152299). V českém překladu nedávno vyšla jeho kniha Poselství z Kyjeva (https://nakladatelstvi-bourdon.cz/produkt/poselstvi-z-kyjeva-o-ukrajine-a-evrope/ )

U příležitosti této návštěvy se koná několik akcí pro širší veřejnost. V neděli 14.5. v 18 hod. Konstantin Sigov uvede v kině Atlas film o současném ukrajinském skladateli vážné hudby „Silvestrov“, na němž se podílel jako poradce:

https://www.kinoatlaspraha.cz/?program=242

V úterý 16.5. v 17,30-19,00 se uskuteční diskuse s Konstantinem Sigovem v rámci doktorandského semináře na ETF UK (Černá 9, 2. patro, místnost D) na téma “The Question of Truth on the Threshold of a New Europe” a na téma filosofie důvěry jako protějšek filosofie podezření (“Vulnerable Trust and the New Song of Taizé”). Pokud si zájemci o účast na diskuzi přejí mohou získat příslušné texty Konstantina Sigova, prosím kontaktujte prof. Lenku Karfíkovou (karfikl@volny.cz).

Na středu 17.5. v 19 hod. v Knihovně Václava Havla proběhne diskuse o knize Konstantina Sigova Poselství z Kyjeva:

https://www.vaclavhavel.cz/cs/index/kalendar/2247/konstantin-sigov-poselstvi-z-kyjeva-o-ukrajine-a-evrope

Skrýt postranní panel